ESTE Uroda ESTE Uroda ESTE Uroda

Leczenie zmarszczek

Zmarszczki to widoczne zagłębienia, które związane są z procesem starzenia się skóry i zaniku w niej włókien elastyny i kolagenu. Kolagen i elastyna tworzą „rusztowanie” dla skóry sprawiając, że jest on gładka i napięta. Z upływem czasu ilość tych substancji maleje co wpływa m. in. na powstawanie zmarszczek.

Zaburzenia , które prowadzą do powstawania zmarszczek to

  • zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego powoduje zmniejszenia zawartości wody w skórze- utrata jędrności
  • zwiększona produkcja kolagenu III, który jest nieelastyczny i twardy w porównaniu do kolagenu typu I występującego w przewadze u młodych osób
  • zmniejszenie produkcji sebum wpływa na zwiększoną suchość skóry
  • utrata włókien elastyny
  • redukcja grubości skóry

Palenie papierosów i ekspozycja na słońce nasilają powstawanie zmarszczek.

Kiedy marszczymy brwi, uśmiechamy się lub śmiejemy wtedy następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne tworzące dynamiczne zmarszczki i linie. Z czasem te dynamiczne zmarszczki i linie pogłębiają się i pozostają na stałe.
Najbardziej widoczne z nich to tzw. „kurze łapki” wokół oczu, zmarszczki złości i zdziwienia na czole.
Preparat toksyny botulinowej to najlepszy sposób na pozbycie się zmarszczek, zarówno u kobiet jak i mężczyzn bez względu na wiek stopień nasilenia objawów starzenia się.
Odmładzające zabiegi botulinowe cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie, zwłaszcza wśród osób aktywnych zawodowo, biznesmenów, osób publicznych, zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Mechanizm działania toksyny botulinowej polega na zablokowaniu przewodzenia impulsów nerwowych w nerwach zaopatrujących dany mięsień. Wstrzyknięta do danego t mięśnia toksyna powoduje, że tylko jego funkcja zostaje zahamowana , a pozostałe mięsnie działają . Zmarszczki znikają a wyraz twarzy nie zmienia się.

Najczęstsze poddawane zabiegowi miejsca to:

  • czoło
  • okolica między oczami-„lwia zmarszczka”
  • zmarszczki wokół oczu- „kurze łapki”

Inne zastosowanie toksyny:

  • zmarszczki palacza
  • opadające kąciki ust

Comments are closed.


SAN-MED

San-Med Hair Transplant to profesjonalne miejsce, gdzie wykonywane są najnowocześniejsze zabiegi chirurgii odtwórczej włosów. Przeszczep włosów metodami FUT, FUE, BHT.

more

OPINIE

"Chciałam podzielić się swoimi wrażeniami z zabiegu u dr Sandelewskiego. Miałam wykonany zabieg plastyki powiek górnych. Dr Sandelewski i cały jego zespół sprawił na mnie super wrażenie. Sam zabieg doktor wykonał szybko i bezboleśnie. Jestem już 3 miesiące i po zabiegu i efekt jest taki, jaki chciałam osiągnąć. Polecam"

Iwona z Bielska- Białej.

more

WYŚLIJ ZAPYTANIE