Usuwanie zmarszczek - botox liposukcja - plastyka brzucha botox

Lipoliza iniekcyjna

Wiele kobiet pragnie posiadać smukłą sylwetkę. Walka z ” tłuszczykiem” wiele razy stanowi postanowienie noworoczne, gdy obiecujemy stosować dietę- pozbawioną słodyczy, kalorycznych potraw, obiecujemy sobie regularnie ćwiczyć, drogę do pracy pokonujemy bez samochodu. Mimo wszystko efekty tych postanowień i ich realizacja nie przynosi widocznych skutków. I wtedy wiele osób rezygnuje z tych planów. Pozostała część kobiet, które wytrwale wykonują same ćwiczenia fizyczne i stosują dietę też nie może pozbyć się cellulitu i osiągnąć wymarzonych wymiarów w talii.

Zadowolenie i uśmiech przynoszą wtedy bezinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w gabinecie w Bielsku-Białej.

Lipoliza – modeluje sylwetkę przez pozbycie nadmiernej, zbędnej tkanki tłuszczowej.

Redukcję tkanki tłuszczowej, bez konieczności przeprowadzenia operacji można wykonać przy pomocy zabiegu lipolizy iniekcyjnej, która jest nowoczesną metodą medycyny estetycznej.

Zabiegi lipolizy przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn, którzy bezoperacyjnie chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, czyli jest to altrenatywa zabiegu liposukcji.

Preparat-fosfatydylocholiny podaje się w zabiegu lipolizy w miejsca nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Fosfatydycholinę uzyskuje się z ziaren soi, która do tej pory była stosowana do leczenia m.in zatorów tłuszczowych oraz zaburzeń lipidowych.

Dr Patricia z Brazylli jako pierwszy lekarz na świecie rozpoczął stosować tą nowoczesną metodę medycyny estetycznej.  Dr Rittes doprowadził do zaniknięcia poduszeczek tłuszczowych powiek dolnych  przez podanie pacjentom w te okolice fosfatydycholinę.  To pozwoliło na dalsze zastosowanie fosfatydylocholiny w usuwaniu tłuszczu z okolicy brzucha, ud , pośladków czy łydek.

Głównymi składnikami preparatu są fosfatydycholina połączona z kwasem deoksycholowym, które łącznie podane w tkankę tłuszczową powodują rozerwanie komórek tłuszczowych ( adipocytów).
Nastepnie gdy preparat wniknie do komórki pwoduje rozpad tłuszczu na trójglicerydy i kwasy tłuszczowe.  Rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu odbywa się w wątrobie.

Jaki jest  przebieg zabiegu lipolizy?

Zabieg rozpoczyna się przeprowadzeniem wywiadu przez lekarza, podczas któego omawia się przebyte i aktualne choroby. Następnie wybrane okolice ciała, które zostały zaplanowane w moedelowaniu sylwetki, zaznacza się specjalnym flamastrem.  Na okolice te nakłada się, na ok 15 min, maść ze środkiem znieczulającym. Po tym okresie lekarz dezynfekuje skórę i  dokonuje wstrzykiwania fosfatydycholiny w zaplanowane miejsca. Do tego zabiegu lekarz używa specjalnego apliaktora z cieniutkimi igłami ( 30G) . Bezpośrednio po zabiegu w miesjcu podania preparatu pojawia się lekkie zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia. Objawy te mogą utrzymywać się przez ok 2 godziny. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do pełnej aktywności

Innymi możliwe odczynami po zabiegu są:

 • zaczerwienie skóry
 • świąd, pieczenie
 • uczucie ucisku i dyskomfortu
 • drobne sinaki.

Przez 3-7 dni najczęściej utrzymuje się obrzęk.

Przeciwwskazaniami wykonania zabiegu  lipolizy są:

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • infekcja skóry w miejscu podania
 • stwardnienie rozsiane
 • choroby autoimmunologiczne np. toczeń
 • niewydolność nerek.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest nieskuteczny dla osób z duzym stopniem otyłości.

Obszarami, w których najczęściej wykonuje się lipolizę są: podbródek, policzki, brzuch, uda, okolice kolan, pośladki.

W celu uzyskania lepszych efektów zabieg należy powtarzać co 2,3 tygodnie. Najczęściej wykonuje się 2 zabiegi.
Po okresie 2-3 tygodni od wykonania drugiego zabiegu pacjenci zauważają efekty.

 

SAN-MED

San-Med Hair Transplant to profesjonalne miejsce, gdzie wykonywane są najnowocześniejsze zabiegi chirurgii odtwórczej włosów. Przeszczep włosów metodami FUT, FUE, BHT.

more

OPINIE

"Chciałam podzielić się swoimi wrażeniami z zabiegu u dr Sandelewskiego. Miałam wykonany zabieg plastyki powiek górnych. Dr Sandelewski i cały jego zespół sprawił na mnie super wrażenie. Sam zabieg doktor wykonał szybko i bezboleśnie. Jestem już 3 miesiące i po zabiegu i efekt jest taki, jaki chciałam osiągnąć. Polecam"

Iwona z Bielska- Białej.

more

WYŚLIJ ZAPYTANIE