ESTE Uroda ESTE Uroda ESTE Uroda

Jak  pozbyć się „KURZYCH ŁAPEK”

Skóra wokół oczu jest szczególnie podatna na powstanie zmarszczek mimicznych wokół oczu oraz zmarszczek będących efektem procesu starzenia, ponieważ jest delikatna, cienka i wrażliwa i pozbawiona gruczołów łojowych. dlatego jest podatna na powstawanie zmarszczek mimicznych oraz zmarszczek będących efektem procesu starzenia się skóry. Dlatego należy o nią szczególnie dbać stosując odpowiednie kosmetyki oraz wybierając specjalistyczne zabiegi medyczne, tak aby zachowała jak najdłużej młody wygląd.

W dużej mierze pojawienie się pierwszych zmarszczek uzależnione jest od genetyki, mimiki oraz stylu życia. Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawić się ok 20 roku życia, bowiem tym wieku skóra coraz wolniej się regeneruje, nie jest już tak jędrna, włókna kolagenowe są mniej wytrzymałe. Początkowo zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki” powstają na wskutek marszczenia skóry podczas ruchów mimicznych twarzy. Złe nawyki przyspieszają proces starzenia się skóry. Najgroźniejszym wrogiem jest słońce. Słońce odpowiedzialne jest za fotostarzenie się skóry. Tych zmian nie widać od razu, ale ujawniają się ok 40 roku życia.
Zarówno naturalne słońce i opalanie w solarium wpływają na fotostarzenie się skóry, bowiem podczas opalania mnożą się wolne rodniki, które sprawiają że skóra staje się cieńsza, bardziej wiotka, mniej elastyczna. Na ilość wolnych rodników mają wpływ także zanieczyszczone powietrze, alkohol, nikotyna, przetworzona i zawierająca tłuszcze żywność. Szczególnie zły na proces chronostarzenia się skóry ma nikotyna. Zapobiec temu może odpowiednia dieta bogata w składniki mineralne, witaminy A,E, C.
Ponieważ skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i najszybciej ulega uszkodzeniom, w procesie starzenia. Aby ustrzec się zmarszczek należy ją odpowiednio zabezpieczać: nawilżać, natłuszczać, wzmacniać.
Pierwszą oznaką, że nasza skóra nie jest już taka młoda jest pojawienie się małych „kurzych łapek” . Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego dobrze zadbać o skórę i o efekty starzenia jak najwcześniej. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie profesjonalnych kosmetyków o działaniu regeneracyjnym, nawilżającym i ochronnym. Dobrze na skórę wokół oczu działają takie związki jak kwas hialuronowy, kolagen, elastyna, wszelkiego rodzaju aminokwasy, proteiny, witaminy, koenzymy. Dobrze sprawdzają się kosmetyki zawierające lecytynę, witaminy A,E,C, koenyzm Q10. Na obrzęki dobrze stosować kosmetyki z kofeiną, witaminą K.
Jednakże efekt stosowania produktów kosmetycznych ( kremów, mleczek) jest ograniczony lub prawie niezauważalny. Dlatego po długim okresie ich stosowania wiele osób szuka porady u lekarza specjalisty z zakresu medycyny estetycznej.
Dostępnych jest wiele zabiegów odznaczających się różną skutecznością w usuwaniu zmarszczek i „kurzych łapek”. Efekt zależy od jednak od głębokości zmarszczek, typu skóry, wieku i efektów które spodziewamy się po takim zabiegu. Problem zmarszczek wokół oczu dotyka nie tylko pacjentki z dojrzałą skórą, ale również osoby młodsze. Nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej pozwalają skutecznie walczyć z upływem czasu.
Najlepszym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej pozwalającym zredukować zmarszczki wokół oczu jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej. W tych zabiegach używa się typ A toksyny botulinowej. Obecnie dostępnych jest wiele preparatów sotoswanych w zabiegach estetycznych ( m.in. Botox, Vistabel, Dysport, Azzalure, Boccoture
Botox w medycynie został wprowadzony do zabiegów redukujących napięcie mięśniowe podczas zaburzeń skurczu mięśni. Dzisiaj botox stosuje się również w zabiegach medyczny związanych ze skurczami mięśni gałki ocznej przypadku zeza, w mózgowym porażeniu dziecięcym, w nadmiernej potliwości, w leczeniu szczeliny odbytu
Mechanizm działania toksyny botulinowej polega na blokowaniu przewodzenia pobudzających impulsów w mięśniach.
Botox redukuje napięcie mięśnia okrężnego oka, w przypadku występowania „kurzych łapek”
Zabieg trwa ok 15 minut i polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc. Pierwsze efekty zauważalne są po 5-7 dniach, a efekt końcowy widoczny jest ok 10 dnia.
Botox jedynie wpływa na zmniejszenie zmarszczek dynamicznych i efekty nie u wszystkich pacjentów są jednakowe.
Efekty zabiegu utrzymują się około 6-8 miesięcy. Jeżeli odczuwa się widoczne zanikanie jego efektów należy poddać się kolejnej kuracji bez zbędnego ryzyka. Po zabiegu zaleca się unikanie gorącej kąpieli, wysiłku fizycznego, picia alkoholu oraz schylania się. Na drugi dzień można już normalnie funkcjonować.
Do przeciwwskazań należy zaliczyć: ciążę, karmienie piersią, miastenię oraz przyjmowanie antybiotyków- aminoglikozydów np. gentamycyny co może bardzo nasilić działanie toksyny.

Zmarszczki wokół oczu i „ kurze łapki” możne również leczyć doraźnie domowymi sposobami. Po całym dniu pracy przy komputerze należy przykładać zimne kompresy lub plasterki z ogórka.
Należy również pamiętać o wypoczynku, bowiem nieprzespane noce, przewlekłe niewyspanie i stres to czynniki, które przyśpieszają starzenie się i pojawienie się kurzych łapek.

Comments are closed.


SAN-MED

San-Med Hair Transplant to profesjonalne miejsce, gdzie wykonywane są najnowocześniejsze zabiegi chirurgii odtwórczej włosów. Przeszczep włosów metodami FUT, FUE, BHT.

more

OPINIE

"Chciałam podzielić się swoimi wrażeniami z zabiegu u dr Sandelewskiego. Miałam wykonany zabieg plastyki powiek górnych. Dr Sandelewski i cały jego zespół sprawił na mnie super wrażenie. Sam zabieg doktor wykonał szybko i bezboleśnie. Jestem już 3 miesiące i po zabiegu i efekt jest taki, jaki chciałam osiągnąć. Polecam"

Iwona z Bielska- Białej.

more

WYŚLIJ ZAPYTANIE