Usuwanie zmarszczek - botox liposukcja - plastyka brzucha botox

Abdominoplastyka

Abdominoplastyka czyli plastyka powłok brzussznych jest operacją, dzięki której pozbędziecie się znacznej wiotkości i nadmiaru skóry brzucha powodującej powstanie opadającego fałdu. Opracja ta najczęściej wykonywana jest u kobiet po przebytych ciążach lub po znacznym ubytku masy ciała.Po zabiegu możesz sam lub sama ocenić poprawę swojej sylwetki . Twój brzuch już nie będzie Twoim ciężarem. Lepszy wygląd – lepsze samopoczucie.  Z wiekiem następuje znaczny spadek elastyczności powłok brzusznych a także nagromadzenie się miejscowe tkanki tłuszczowej co jest wskazaniem do wykonania zabiegu redukcji tłuszczu i abdominoplastyki. Kobiety , które w przyszłości planują zajście w ciążę lub osoby bardzo otyłe niestety nie mogą mieć wykonanej plastyki brzucha.
Plastyka powłok brzusznych-abdominoplastyka przeprowadzana jest w pełnym znieczuleniu. Lekarz wykonuje poziome nacięcie skóry od jednego kolca biodrowego poprzez wzgórek łonowy do kolca biodrowego po drugiej stronie.Drugie cięcie przeprowadzane jest w kierunku pępka. W przypadku zbyt dużego nadmiaru skóry konieczne może być przeniesienie pępka w nowe miejsce. Podczas tej operacji nie tylko wykonuje się redukcję skóry i tkanki podskórnej, ale również usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wzmacnia się mięśnie proste brzucha.
Po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnego pasa ściągającego przez okres ok. 3- 4 tygodni. Bardzo ważnym elementem w okresie pooperacyjnym jest masaż, który poprawia drenaż limfatyczny.

Po zabiegu mogą wystąpić powikłania : gromadzenie się płynu surowiczego w powłokach brzucha, zakażenie skóry i tkanki podskórnej, przerost blizny, martwica rany.
Z uwagi na rozległość rany pooperacyjnej konsekwencją zabiegu jest bolesność , obrzęk, osłabienie, zaburzenie czucia , które stopniowo wraca w ciągu kilku miesięcy po zabiegu. Niektórzy pacjenci bardzo szybko, bo już na drugi dzień wracają do swoich zajęć- ale to wyjątkowa sytuacja. Najczęściej rekonwalescencja wynosi od 7 do 10 dni. . Powrót do pełnej aktywności życiowej następuje po około 14 dniach ale może ten okres wydłużyć się do kilku tygodni. Wszystko zależy od aktywności fizycznej operowanej osoby.

 

SAN-MED

San-Med Hair Transplant to profesjonalne miejsce, gdzie wykonywane są najnowocześniejsze zabiegi chirurgii odtwórczej włosów. Przeszczep włosów metodami FUT, FUE, BHT.

more

OPINIE

"Chciałam podzielić się swoimi wrażeniami z zabiegu u dr Sandelewskiego. Miałam wykonany zabieg plastyki powiek górnych. Dr Sandelewski i cały jego zespół sprawił na mnie super wrażenie. Sam zabieg doktor wykonał szybko i bezboleśnie. Jestem już 3 miesiące i po zabiegu i efekt jest taki, jaki chciałam osiągnąć. Polecam"

Iwona z Bielska- Białej.

more

WYŚLIJ ZAPYTANIE