ESTE Uroda ESTE Uroda ESTE Uroda

Celulit- leczenie celulitu

Cellulit to stan powodujący dysharmonię sylwetki, która jest trudna do zaakceptowania przez kanon mody i urody. Najczęściej cellulit ma uwarunkowania genetyczne i w dużej mierze związany jest z wpływem estrogenów-żeńskich hormonów płciowych. Nazwa cellulit to potoczna nazwa problemu, jakim jest lipodystrofia obrzękowo- włóknikowo-stwardnieniowa.
Zmiany te dotyczą szeregu zaburzeń krążenia żylno- limfatycznego, hormonalnego i budowy tkanki tłuszczowej oraz łącznej.

Jednym i bardzo skutecznym zabiegiem uwolnienia się od cellulitu jest mezoterapia.
Słowo to pochodzi od greckiego “meso” co znaczy środek i “therapie” leczenie.
Mezoterapia znana jest w Europie od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to praz pierwszy zastosował ją w dziedzinie dermatologii estetycznej francuski lekarz Michael Pistor.

Metoda ta polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo.
Za pomocą mezoterapii możliwym staje się dotarcie do odpowiednich warstw skóry substancji, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jej funkcji. Dostarczane w ten sposób preparaty uzupełniają to czego aktualnie brakuje w zmienionych chorobowo miejscach.
Przewaga mezoterapii nad innymi metodami polega m.in. na tym, że substancja lecznicza jest aplikowana w dokładnie to miejsce, które poddawane jest leczeniu. Mezotearpia pozbawiona jest działań niepożądanych. Według niektórych mezoterapia to podarunek od Boga. ” Mesotherapy is a gift from God” Roberta Flack, People Magazine, January 2003
W leczeniu cellulitu stosuje się różne koktajle, których skład zależy od stopnia rozwoju zmian.
Głównie zastosowanie mają substancje lipolityczne, te które rozkładają nieprawidłowe komórki tłuszczowe w skórze objętej cellulitem. W tej grupie znajdziemy preparaty hormonów tarczycy, krzemionkę organiczną, kofeinę .
L- karnityna zawsze powinna być stosowana w leczeniu cellulitu, gdyż to ona wpływa na przyspieszenie transportu tłuszczu w organizmie .Preparatry kalcytoniny bardzo pomocne są w tzw. zbitym, włóknistym cellulicie. Często również stosowane są wyciągi z nostrzyka, rutyny, karczocha i wąkrotki azjatyckiej celem poprawy jakości ścian naczyń żylnych i limfatycznych, które są zmienione w skórze z cellulitem.
Sam zabieg mezaoterapii cellulitu polega na podaniu za pomocą cieniutkich igieł na głębokość ok. 3- 4 mm odpowiedniego koktajlu, o składzie którego decyduje wyłącznie lekarz po konsultacji z pacjentką. Podczas wizyty lekarz zawsze zapyta o wystepowanie przeciwiwsakzań , do których należy: ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry w miejscu zabiegu, choroby tarczycy, uczulenia. Zabieg nie wymaga najczęściej żadnego znieczulenia skóry, ponieważ jest prawie bezbolesny i bardzo dobrze tolerowany prze pacjentki.
Zabiegi mezoterapii powinny być stosowane w cycklu: 4 zabiegi co 2 tygodnie,
4 zabiegi co 4 tygodnie, a następnie 1 zabieg przypominający co 2 miesiące. Po zabiegu w miejscu podania leków mogą powstać krwiaczki lub siniaczki, które same wchłaniają się po kilku dniach.
Po wyjściu z gabinetu można powrócić do normalej aktywności. Po zabiegu nie wolno opalać się i , zażywać gorących kąpieli.
Dla tych kobiet, dla których straszna jest igła bardzo dobrym rozwiązaniem jest bezigłowa mezoterapia TMT System TM. TMT System TM w celu wprowadzenia aktywnych substancji do skóry bez konieczności zastrzyków wykorzystuje zjawisko elekroforoporacji- czyli kombinacji elektroporacji i elektroforezy. W TMT System TM oba zjawiska elektroporacji i elektroforezy zachodzą w tym samym czasie. Pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości penetracji substancji aktywnych aplikowanych zewnętrznie co potwierdzone zostało klinicznymi badaniami..
Mezoterapia bezigłowa to skuteczny sposób leczenie cellulitu bez bólu, siniaków i obrzęków.
Proszę pamiętać , że zabieg mezoterapii bezigłowej może zlecić tylko lekarz

Comments are closed.


SAN-MED

San-Med Hair Transplant to profesjonalne miejsce, gdzie wykonywane są najnowocześniejsze zabiegi chirurgii odtwórczej włosów. Przeszczep włosów metodami FUT, FUE, BHT.

more

OPINIE

"Chciałam podzielić się swoimi wrażeniami z zabiegu u dr Sandelewskiego. Miałam wykonany zabieg plastyki powiek górnych. Dr Sandelewski i cały jego zespół sprawił na mnie super wrażenie. Sam zabieg doktor wykonał szybko i bezboleśnie. Jestem już 3 miesiące i po zabiegu i efekt jest taki, jaki chciałam osiągnąć. Polecam"

Iwona z Bielska- Białej.

more

WYŚLIJ ZAPYTANIE