ESTE Uroda ESTE Uroda ESTE Uroda

Brodawki męczący problem…

Zanim zdecydujemy się na usunięcie brodawek (kurzajek) należy dokładnie stwierdzić z jakiego rodzaju brodawkami mamy do czynienia. Jest bowiem kilka rodzajów brodawek. Ale od początku…czym są owe brodawki?

To naskórkowe gródki, które wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego (odmian tego wirusa jest wiele)- HPV. Brodawki wirusowe są znane pospolicie, występują u człowieka w różnym wieku, najczęściej spotykane przypadki brodawek występują u dzieci starszych.

Znaczących dla wyglądu i wielkości brodawek jest ich umiejscowienie na ciele człowieka, ograniczony lub nieograniczony kontakt i możliwość urazów mechanicznych, ułatwione zewnętrzne drażnienie brodawek. Występują pojedynczo lub w grupach wykwitów, wszystko jest ściśle uzależnione od zakażenia, które to może się szerzyć, przez nic innego jak tylko samozakażenie.

Wyróżniamy kilka odmian brodawek, np. podeszwowe, które występują w postaci guzków wnikających głęboko i są hiperkeratotyczne. Jak sama nazwa wskazuje ich umiejscowienie to podeszwy, bolą i są zniekształcone poprzez fakt ich narażenia na ucisk, są zrogowaciałe, przy zdrapywaniu krwawią. Podeszwy to miejsce, w którym pojawiają się również i rozprzestrzeniają brodawki bardziej łagodne, mniej bolesne lub bezbolesne, to mozaikowe brodawki, na nie składają się drobniutkie brodawki podeszwowe.

Kolejna odmiana brodawek to zwykłe, sugerując się nazwą występują powszechnie, są łagodnymi grudkami z powierzchnią szorstką, matową. Charakteryzują się kolorem, który może być żółty, jasnoszary, szaroczarny lub brązowy, a występują w najbardziej urazowych miejscach, tj. przede wszystkim palce, kolana, łokcie, głowa, twarz. Następna odmiana to płaskie brodawki, tzw. brodawki młodocianych, które nie tworzą ognisk zapalnych, są płaskimi skórnymi wykwitami (grudkowe), znajdują się na grzbiecie rąk oraz twarzy.

W kształcie bardzo podobne do brodawek podeszwowych, na twarzy przybierają kolor brunatny lub kolor skóry, na dłoniach są bardziej wyniosłe. Występują przez wiele miesięcy, w niektórych przypadkach następuje ich samoleczenie, objawem tego jest zaczerwienienie, opuchlina miejsc zakażonych, wtedy też, nie należy stosować leczenia, tylko przeczekać ten stan, aż do zniknięcia brodawek. Wymienione wyżej brodawki wirusowe koniecznie należy poddać usunięciu, gdy zabiegu dokona się jak najwcześniej o wiele bardziej rosną szanse na miejscowe wyleczenie oraz ograniczenie kolejnego samozakażenia i rozprzestrzeniania się brodawek.

Comments are closed.


SAN-MED

San-Med Hair Transplant to profesjonalne miejsce, gdzie wykonywane są najnowocześniejsze zabiegi chirurgii odtwórczej włosów. Przeszczep włosów metodami FUT, FUE, BHT.

more

OPINIE

"Chciałam podzielić się swoimi wrażeniami z zabiegu u dr Sandelewskiego. Miałam wykonany zabieg plastyki powiek górnych. Dr Sandelewski i cały jego zespół sprawił na mnie super wrażenie. Sam zabieg doktor wykonał szybko i bezboleśnie. Jestem już 3 miesiące i po zabiegu i efekt jest taki, jaki chciałam osiągnąć. Polecam"

Iwona z Bielska- Białej.

more

WYŚLIJ ZAPYTANIE