ESTE Uroda ESTE Uroda ESTE Uroda

Toksyna botulinowa- Botox, Dysport, Azzalure, Vistabel, Bocouture

Toksyna botulinowa jest produkowana przez bakterie jadu kiełbasianego. Aktualnie jest 7 szczepów tej bakterii, które produkują 7 różnych antygenowo toksyn.
Najsilniejszy efekt terapeutyczny posiada toksyna typu A.

Jak działa toksyna botulinowa?

Mechanizm działania toksyny botulinowej polega na zablokowaniu przewodzenia impulsów nerwowych w nerwach zaopatrujących dany mięsień.
Wstrzyknięta do danego t mięśnia toksyna powoduje, że tylko jego funkcja zostaje zahamowana , a pozostałe mięsnie działają .
Zmarszczki znikają a wyraz twarzy nie zmienia się.

Jak wygląda zabieg ?

Przed zabiegiem planuje się miejsca, w które ma być podawana botulina, zaznaczając je specjalna kredką. Następnie wybrany preparat zawierający toksynę botulinową po odpowiednim rozcieńczeniu wstrzykuje się we wcześniej zaznaczone miejsca.
Zabieg wykonuje się przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igiełką, co powoduj, że pacjent z reguły nie odczuwa większych dolegliwości bólowych

Kiedy działa botulina?

Toksyna zaczyna działać po 3-4 dniach. Efekt jej działania utrzymuje się do około 6 miesięcy. Po tym okresie ponownie, bez żadnych obaw można poddać się zabiegowi

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Choroby neurologiczne( miastenia)
  • Uczulenie na albuminę ludzką
  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Przyjmowanie aminoglikozydów, które mogą nasilać działanie toksyny

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Najczęściej w miejscu podania toksyny powstają punkcikowate zaczerwienienia, po których nie ma żadnego śladu.
Czasami obserwujemy niewielkie krwiaczki, które same szybko ustępują.
Po wykonanym zabiegu można bez żadnych obaw powrócić do pełnej aktywności.

Comments are closed.


SAN-MED

San-Med Hair Transplant to profesjonalne miejsce, gdzie wykonywane są najnowocześniejsze zabiegi chirurgii odtwórczej włosów. Przeszczep włosów metodami FUT, FUE, BHT.

more

OPINIE

"Chciałam podzielić się swoimi wrażeniami z zabiegu u dr Sandelewskiego. Miałam wykonany zabieg plastyki powiek górnych. Dr Sandelewski i cały jego zespół sprawił na mnie super wrażenie. Sam zabieg doktor wykonał szybko i bezboleśnie. Jestem już 3 miesiące i po zabiegu i efekt jest taki, jaki chciałam osiągnąć. Polecam"

Iwona z Bielska- Białej.

more

WYŚLIJ ZAPYTANIE